Kā un kāpēc es kļuvu par mednieci?

Manas ģimenes draugi ir mednieki, un ciemojoties pie viņiem, man ļoti iegaršojās medījuma gaļa. Tāpēc nolēmu kļūt par mednieci, lai pati varētu sagādāt sev medījumu!

Sāku meklēt iespējas, kā varu kļūt par mednieci. Vairāki ģimenes draugi, kas ir pieredzējuši mednieki, man ieteica Latvijas Mednieku apmācību centru, kur apmeklēt mednieku kursus. Tā es kļuvu par LMAC kursanti.

Esmu bijusi daudzos kursos, saistībā ar savu profesiju un dažādiem hobijiem, bet tik interesantus kursus, kā tas bija LMAC, nekad nebiju apmeklējusi!

Nešauboties, un ar tīru sirdsapziņu, iesaku jaunajiem medniekiem apmeklēt mednieku kursus LMAC. Priecājos, ka izdarīju tādu izvēli, jo kursu pasniedzējs Ēriks Ozols ir savā īstajā vietā kā savas jomas aroda meistars.

Mācību materiāli elektroniskajā vidē ir kvalitatīvi sagatavoti, viegli lietojami un saprotami. Mācību testi un eksāmena tests ļoti atviegloja mācību procesu.

Rezultātā teorijas eksāmenu noliku jau pirmajā reizē un bez kļūdām.

Ļoti baidījos no šaušanas eksāmena, jo nekad dzīvē nebiju šāvusi. Domāju, ka nevarēšu noturēt medību ieroci, ka tas priekš manis ir par smagu, un šāviena atsitiens būs par stipru. Bet izrādījās, ka nav tik traki.

Šaušanas teoriju pasniedzējs mums izstāstīja kursu laikā. Tikai pēc tam, kad šautuvē biju pirmo sēriju izšāvusi, sapratu, cik šīs teorijas nianses ir būtiskas praktiskajā šaušanā. Jau pirmajā šautuves apmeklējumā bija skaidrs, ka arī šaušanas eksāmens grūtības nesagādās.

Pēc tam vēl divas reizes aizbraucu uz šautuvi patrenēties un rezultātā šaušanas eksāmenu noliku bez problēmām.

Tas, ko vēlos pateikt meitenēm, kuras grib kļūt par medniecēm – nebaidieties un nekautrējieties, bet dariet! LMAC patiesi ir laba izvēle, kur mācīties, ne tikai lai nokārtotu eksāmenus un saņemtu mednieka apliecību, bet arī priekš praktiskās mednieka dzīves!

Lai Jums veicas!

Līga Krieviņa no Valmiera grupas